Gülüş Estetiği

gülüş estetiğiYüzünüzün hangi gülümsemeye yakıştığına karar vermek bir süreçtir. Buna Gülüş estetiği denir. Gülüş tasarımı diğer adıyla gülüş estetiği bir yöntemin adı değildir. Bonding, implant, zirkonyum, köprü veya diş kaplama gibi yöntemler kullanılarak hastanın gülüşünü hayal edilen, istenilen görüntüye kavuşturulması işlemidir. Yapılacak işlemler uzman estetik diş hekimleri tarafından belirlenir, iyi bir diş kliniğinde işlem yapılmazsa kötü sonuçlarla karşılaşılabilir. Gülüş tasarımı kliniği seçerken titiz davranmak gerekmektedir.

Gülüş Estetiği Nasıl Uygulanır

Öncelikle hastadan alınan rehber bilgiler vardır. Öncesinde alınan fotoğraflar en büyük rehberdir. Hastanın konuşulurken çekilen videoları, mimiklerini görmek adına önemlidir. Gülüş estetiği hastanın yüzüne yakışan diş boyutunu, diş şeklini, dişler arasındaki ilişkiyi inceler ve hasta ile orta kararlar veririz. Daha sonra hastanın ağzında görülebilir hale getiririz. Hastanın ağzına uyguladıktan sonra bir süre o dişlerle dolaşabilir.

Gülüş Estetiği

Kırık Diş Restorasyonu

Gülüş Estetiğinin Kapsamı

Gülüş estetiği sürecinde bir takım işlemler yapılır, ancak bu işlemler hastaların ağız yapısına, dişlerin durumuna, istenen sonuca göre değişiklik göstermektedir. Her hastada aşağıda belirtilen uygulamaların tümü kullanılmaz.

Kullanılacak yöntemlerin tamamı hekim kontrolündedir. Ağız ve diş yapınıza uygun ve ihtiyacınız olan diş tedavisi gülüş estetiği hekimi tarafından belirlenerek karar hasta ve hekime aittir.

Diş Estetiği

Diş estetiği ile gülüş estetiği aynı şeylerdir. Uygulanan yöntemler genel olarak hastaya göre belirlenmektedir.