Blog

Diş hassasiyeti yüksek olan hastalar için diş beyazlatma yöntemi olan biyolojik beyazlatma, dişleri beyazlatırken; diş minelerini onarır. Diş beyazlatma işleminde hassasiyete neden olan hidrojen peroksit Biyolojik beyazlatmada işleminde oran olarak çok düşük olması ve kullanılan jelin mine kristalleri içermesi dolayısıyla dişlerde hassasiyet oluşmuyor ve bu şekilde beyazlama işlemi sağlanıyor. ..

Ortodonti tedavisi, halk arasında bilinen ismi ile diş teli tedavisi, dişlerinde çarpıklık, yamukluk, eğrilik olan herkese uygulanabilir. Tedavi süreci hastalar açısından estetik kaygılarla başlasa da, diş hekimi ve ortodontist açısından dişlerin daha sağlıklı ve doğru pozisyonda olması amaçlanmaktadır. Bilinenin aksine dişlerin diş telleri sayesinde konuşma bozuklukları, diş gıcırdatması gibi ..

Ağızdaki kişiyi veya çevresindekileri rahatsız eden kötü kokuya halitosis veya ağız kokusu denir. Toplumun %40'In da görünen bu durumu çoğu kez hastalık olarak nitelendirmek doğru değildir. Hastalık olarak nitelendirilebilmesi için bir doktora başvurarak gerekli ölçümlerin yapılması gerekmektedir. Kötü ağız kokusu bireylerin toplum içerisinde bulunma isteklerini azaltır, kişinin kendine..

Pedodonti, çocuk diş hekimliği olarak bilinen, diş hekimliğinin en önemli diş alanlarındandır. İleri yaşta hastaların dişçi fobisi kazanmasının en büyük sebepleri çocuk ve küçük yaşta edindiği kötü doktor tecrübeleridir. Yetişkin diş hekimleri ile çocuk psikolojisinin birbiri ile uyuşmaması bunun en önemli sebebidir. Bu konuda özel eğitim alan pedodonti hekimleri, çocuk psikolojisine uygun yakl..

Ortodonti tedavisi ile dişlerin diziliş bozuklukları tedavi edilir. Bunu yaparken çeneyi ve damakları yeniden şekillendirilir. Bu sebeple diş teli tedavisine başlayan özellikle yetişkin bireyler "konuşmamda zorluk olacak mı" diye düşünürler. Hatta öyle ki, bundan korkan bazı hastalar tedaviden bile vazgeçebilmektedir. Bu sayfayı okuyorsanız büyük ihtimalle diş teli taktırmaya karar ve..