İstanbul Ortodonti

İstanbulda Ortodonti hekimi veya Ortodonti kliniği arayan hastalar için Dentataşehir, en iyi ortodonti hekimleriyle İstanbulda hizmet vermektedir.

Ortodonti, kişilerin baş, boyun alanındaki iskelet sıkıntıları ile dişsel sorunların teşhis edilmesi, teşhis edilen sıkıntının önlenmesi ve tedavisini üstlenen bilim dalıdır. Ortodonti tedavisinin en sık uygulama yöntemi olan diş teli uygulamasının başarı kriteri hekimdir. En iyi ortodonti hekimlerini bünyesinde barındıran Dentataşehir, aralıklı,çapraşık dişleri olan hastalar için diş teli uygulaması yaparak; hastalarına sıcak gülüş imkanı sunuyor.

İstanbul Ortodonti Klinikleri

Diş teli: Diş telleri, çocuklarda ve yetişkinlerde görülen dişlerle ilgili şekil bozuklukları ve çenelerle ilgili pozisyon bozukluklarının tedavisi için uygulanan yöntemdir. Diş telleri yaklaşık 1-1.5 yıl dişlerin durumuna göre dişlerde kalır. Diş telleri diş kliniklerinde, ortodonti hekimleri tarafından takılır. Diş teli en çok çarpık dişleri olan hastaların tedavisinde kullanılmakla birlikte, Aralıklı Dişler, Derin Örtülü Kapanış, Çapraz Kapanış, Açık Kapanış, Arka Dişlerde Çapraz Kapanış ve Aşırı Çapraşık Dişlerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Dentataşehir, İstanbul Ortodonti kliniğinde diş teli tedavisi hizmetleri sunmaktadır.

Yer Tutucular: Süt dişleri, ileride çıkacak olan daimi dişlere rehber olarak oldukça önem teşkil etmektedir. Ancak herhangi bir nedenden ötürü süt dişlerinin çürümesi ya da erken dönemde kaybı, çevresinde bulunan dişlerin oluşan boşluğa doğru ilerlemesine ve buda doğal olarak diş yapısında çapraşık bir oluşuma neden olur. Bundan ötürü bu gibi durumlarda boş kalan bölgede daimi diş çıkana kadar Yer Tutucu uygulaması yapılır ve alan korumaya alınır.  Yer tutucular pedodonti ve ortodonti bilim dallarının ortak uygulama alanıdır. İstanbul Ortodonti hizmetleri kliniğimizde ortodonti hekimlerimiz tarafından yer tutucu uygulaması yapılmaktadır.

 

İstanbul ortodonti kliniklerinden biri olan Dentataşehir'de diş teli tedavisi uzman hekimlerle uygulanmaktadır.